De bedoeling van een intervisiegroep is om werkwijzen en cases te bespreken en zaken die als probleem worden ervaren met elkaar te delen. Soms is er ook tijd om andere zaken te bespreken, zoals bijvoorbeeld: de communicatie van de VIV naar de leden, wie van de leden wat doet voor de VIV en het functioneren van ons secretariaat.
Bij de intervisiegroep uit Breda was dat het geval. Het bestuur kreeg een email met vragen en opmerkingen. Dit was de eerste keer in zeker acht jaar dat er vragen - en misschien zelfs kritiek - vanuit de leden rechtstreeks met het bestuur werd gedeeld. Het voelde net zoals dat je gebeld wordt dat je praktijk gevisiteerd gaat worden. Dan slik je even, voel je wat weerstand, kijk je in de spiegel om te beseffen dat de intenties goed zijn.
Met goede intenties kom je er echter niet altijd. Feedback is dus altijd zinvol om te krijgen.
De vragen van deze intervisiegroep hebben we dan ook in een bestuursvergadering besproken en zonder voorbehoud en in alle openheid beantwoord.
Op onze reactie kregen we vanuit de intervisiegroep een erg positieve reactie, waar we erg blij mee waren en wat ons van nieuwe energie voorzag. Die reactie delen we hier graag met jullie:
Beste Rob en Ellen,
Nogmaals hartelijk dank voor jullie uitgebreide reactie op onze feedback.
1. Deze reactie is bij ons allen (intervisiegroep Breda) zeer positief ontvangen. We voelen ons volstrekt serieus genomen en gelijkwaardig benaderd. We ervaren het als 'echte' antwoorden, zorgvuldig en uitgebreid. Daarvoor onze hartelijke dank.
2. Er is nog een aantal inhoudelijke aandachtspunten en suggesties en die willen we graag met jullie delen.
Zoals je kunt lezen heeft de open communicatie ertoe geleid dat de intervisiegroep zich aangemoedigd voelde om nogmaals wat suggesties te doen. En ook daar zijn we weer erg blij mee.
Wellicht komt in een andere intervisiegroep de VIV ook weleens voorbij. Zet je kritiek of feedback dan op papier of in een e-mail en deel het met ons, dan kunnen alle leden daar voordeel bij hebben. We gaan hier open en constructief mee om.
Eén suggestie, die we hebben overgenomen, willen we nu al graag met jullie delen.
In verband met de aanloop naar een mogelijke samenwerking met andere beroepsverenigingen zouden we een aantal leden bij dit proces willen betrekken, door een ledenklankbordgroep te formeren. We kunnen alle voorstellen die in dat kader voorbijkomen, dan door de klankbordgroep laten toesten. Lijkt je dat een goed idee en wil je daar een bijdrage aan leveren, stuur dan een berichtje naar info@vivnederland.nl. Als er voldoende aanmeldingen zijn, dan faciliteren we de opstart.
Namens het VIV-bestuur Ellen en Rob